AvokadoBox.com

AVOKADO BOX %100 Doğal Avokado Yağlı Sabun

     Sabunlarımız %100 doğal avokado yağından tamamen el yapımı olarak özel üretilmektedir. Tamamen vegan olarak üretilen sabunlarımızda saf yağlar kullanılmakta ve hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Avokado Yağlı Sabun Faydaları

Avokado yağlı sabun faydaları konusunda yapılan araştırmalar, avokado sabunun birçok açıdan cilde destek olan bir sabun olduğunu gösteriyor. Antioksidanlar ve E vitamini bakımından zengin olan avokado, iyi bir doğal güneş koruyucudur. Bu sabunda kullanılan avokado yağı; kuru, çatlamış veya susuz kalmış ciltler için oldukça idealdir. Avokado yağı A, B, D ve E vitaminleri bakımından zengindir. Cilde yüksek oranda nüfuz etme kabiliyetine sahiptir. Cildi çok yumuşak tutar, nemlendirir.

Avokado yağlı sabun faydaları şöyle sıralanabilir;

·       Cilde esneklik ve canlılık kazandırır.

·       Ciltte nem dengesi sağlar.

·       Ciltte oluşan lekeleri giderir.

·       Cildi korur ve besler.

·       Kuru ve yıpranmış ciltleri güçlendirir.

·       Cildin yaşlanma görünümünü azaltır.

·       Akne, sedef, egzama ve kuru veya çatlamış cilt gibi sorunlara karşı etkilidir.

·       Doğal nemlendirici ve yatıştırıcı özellikleri vardır.

·       Cilt için anti-enflamatuar yararları vardır.

Avokado Yağlı Sabun Kullanımı

Avokado yağlı sabun kullanımı geleneksel doğal sabunlar gibidir. Günde en az bir kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Avokado yağlı sabun saçlarda veya elde köpürtülerek yüze ya da vücuda uygulanır. Vücuda banyo lifi gibi malzemelerle de uygulanabilir. Tüm vücut için banyo sabunu gibi kullanılabilir. Uygulandığı bölgede iki dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. Sabun köpüğü ile masaj yapılması, cilde esnek ve dinç bir görünüm kazandırır.

    Doğal ürünümüz; birçok kişisel bakım ürünlerinde kullanılan Sodyum Lauryl / lauretsülfat (SLS), propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A ,parabenler, sentetik renklendiriciler, sentetik kokular, palmiye yağı ve pamuk yağı gibi kimyasal ve zararlı maddeleri asla içermez.

 

TARİFLER